کار در ارتفاع و نماشویی ساختمان

خدمات کار در ارتفاع راپل ، نماشویی و پیچ رولپلاک نما

021 22903297 0912 6888569 دسترسی سریع به تمام نقاط

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان - ارتفاع کاران آسمان

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان - ارتفاع کاران آسمان

پیچ و رولپلاک نما به مجموعه فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که طی آن سنگ‌های بکار رفته در نمای ساختمان را بوسیله پیچ و رولپلاک در جای خود بر روی دیواره بنا محکم و ثابت می‌کنند تا از احتمال شل شدن و ریزش آن بر اثر عوامل مختلف پیشگیری شود. این کار با روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که بهترین و ایمن‌ترین روش، اجرای پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست و با استفاده از طناب یا همان راپل میباشد. استفاده از پیچ و رولپلاک نما در سنگ نمای ساختمان، برای جلوگیری از ریزش سنگ نما و پیشگیری از بروز خطرات احتمالی مالی و جانی ناشی از ریزش سنگ نما استفاده می‌شود.

پیچ و رولپلاک نما

ابتدا بهتر است تعریفی کلی از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان داشته باشیم. به عمل محکم و متصل کردن سنگ نما به بتن پشت سنگ که بوسیله‌ی ابزارهایی نظیر پیچ و رولپلاک نما و توسط استادکار نما با دریل صورت می‌گیرد، پیچ و رولپلاک نما گفته شود.
برخلاف ظاهر ساده کار، عدم استفاده از متریال مناسب و نحوه اعمال اصولی، موجب آسیب به سنگ نمای ساختمان می‌شود.

اقداماتی که دراجرای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان باید انجام شود:
اولین کار قبل از اجرای پیچ و رولپلاک نما، بازدید از محل قرارگیری ساختمان توسط کارشناسان مربوطه است. ابتدا باید اطلاعات دقیقی از محل ساختمان و جنس سنگ نمای آن، به دست بیاید تا نحوه اجرای کار و متریال مناسب آن مشخص شود.
دومین کار پاکسازی محل و برداشتن سنگ‌های معیوب است.
مرحله بعدی برش‌کاری سنگ‌های نما و سوراخ کردن و دریل‌کاری آنها می‌باشد.
مرحله چهارم شامل پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما و زدن چسب به پشت سنگ‌ها است.
در آخر محل پیچ و دریل باید رنگ شده و بتونه کاری شود.

بهترین روش پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک سنگ نما به روشهای مختلفی اجرا می‌شود. یکی از ایمن‌ترین، سریع‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌های اجرا، پیچ و رولپلاک نما با طناب است. در این روش اجرا قیمت پیچ و رولپلاک نسبت به روش داربست بسیار کمتر خواهد بود؛ علاوه بر آن سرعت روند کار و کیفیت کار نیز در این روش بسیار بالاست. لازم به ذکر است که برای اجرای کار به این روش باید معماری ساختمان شما مناسب این روش باشد. برای مثال: اگر پیشانی ساختمان شما بیش از یک و نیم متر باشد، امکان دسترسی به آن با استفاده از طناب وجود نخواهد داشت.

قیمت‌گذاری پیچ و رولپلاک سنگ در انواع مختلف سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ تراورتن

یک ساختمان پنج طبقه با عرض ده متر را در نظر بگیرید که در نمای آن سنگ تراورتن 40سانتی‌متری صاف و بدون شکستگی بکار رفته است. هزینه پیچ و رولپلاک این نما حدود 8 تا 12 میلیون است.

پیچ و رولپلاک سنگ گرانیت

گرانیت یکی از گران‌قیمت‌ترین و محکم‌ترین سنگهاست؛ که حتما در هنگام بناسازی باید اسکوپ شود. زیرا این نوع سنگ هیچ چسبندگی به ملات یا دوغاب ندارد و حتی با وجود اسکوپ نیز پس از مدتی ریزش می‌کند و باید پیچ و رولپلاک شود.

پیچ و رولپلاک سنگ چینی یا مرمریت

این نوع سنگ که اکنون بسیار کمیاب است، بسیار شکننده و پر از رگ‌های کوچک است. و برای براورد قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید 09126888569.

نوع پیچ مورد استفاده برای پیچ و رولپلاک نما

پیچ‌هایی که در نمای ساختمان بکار می‌روند باید دارای مشخصه‌های خاصی باشند از جمله:

 • مقاومت کششی بالایی برای تحمل وزن سنگ داشته باشد.
 • از جنس گالوانیزه زد زنگ باشد
 • برای اینکه خوب سفت شود و هنگام بستن از سرپیچ بند فرار نکند، بهتر است چهار سو باشد.
 • اندازه سرپیچ یا همان گل پیچ طوری باشد که بیرون سنگ بصورت برجسته نماند و درون خزینه سنگ قرار بگیرد.
 • برای دارا بودن تاب‌آوری بالا در مقابل چکش‌خواری، بهتر است پیچ سخت‌کاری شده باشد.
 • برای اینکه در هنگام بستن در ضخامت‌های متفاوت سنگ تا انتها بسته شود، پیچ باید تمام رزوه باشد.
   

به طور کلی مراحل پیچ کردن سنگ نما به صورت زیر می باشد:

 1. سوراخ کردن سنگ با دریل های مخصوص و هیلتی
 2. تعبیه رولپلاک در سوراخ ایجاد شده
 3. محکم کردن پیچ در رولپلاک ها
 4. سفت کردن پیچ با دستگاه

ویدئو زیر نحوه انجام مقاوم سازی نما توسط تیم ارتفاع کاران آسمان می باشد.

پیچ رولپلاک کردن سنگ نما ریزش شده چگونه انجام می شود

گاهی ممکن است قسمتی از سنگ نما ریزش کرده باشد که در این صورت برای تعبیه پیچ رولپلاک بر روی این سنگ ها باید روش دیگری اعمال شود به این صورت که ابتدا قسمتی از سنگ نما را که دچار ریزش شده به روش های مختلفی تمیز می نماییم و تمامی نخاله هایی را که ممکن است بر اثر ریزش بر روی این سنگ ها قرار گرفته باشند را از بین می بریم.

پاک سازی این نخاله ها می تواند از بروز آسیب های مختلف بر روی سنگ نما حین تعبیه پیچ رولپلاک جلوگیری نماید تا بتوانیم به راحتی عملیات محکم سازی نمای ساختمان را انجام دهیم.

پس از تمیز نمودن سنگ با استفاده از چسب های مخصوص این سنگ نماها را پوشش می دهیم و از طریق فرز سنگ را شکاف داده و رولپلاک را در محل مورد نظر نصب می کنیم.

پس از نصب رولپلاک از یک پیچ 8 سانتی متری برای حفظ استحکام هرچه بیشتر ساختمان استفاده می کنیم که از نفوذ آب به بخش های پشتی سنگ و بروز آسیب های متعدد و بعدی جلوگیری گردد.

به طور کلی تعبیه پیچ رولپلاک نما مزیت های بسیاری برای شما به همراه دارد که در ادامه به بیان مجموعه ای از این مزیت ها می پردازیم تا با آگاهی بیشتری نسبت به انجام این متد امنیتی اقدام نمایید.

مزیت های پیچ رولپلاک نمای ساختمان با طناب

پیچ رولپلاک نما با ویژگی های منحصر به فرد خود می تواند به عنوان یک روش کاملا مقرون به صرفه برای شما قلمداد گردد و امنیت هرچه بیشتر سنگ نمای ساختمان های شما را تضمین کند.

علاوه بر این شما را درگیر دردسرهایی همچون نصب و جمع داربست نمی نماید و مدت زمان کمی نسبت به سایر روش های مربوطه طول می کشد.

از دیگر مزیت های پیچ رولپلاک می توان به افزایش عمر سنگ نمای ساختمان اشاره نمود که در جای خود اهمیت بسیار بالایی دارد.

شما می توانید با استفاده از پیچ کردن سنگ نمای ساختمان خودتان تمامی انتظارات خود از حفظ امنیت سنگ نمای ساختمان را برآورده کرده و خیالی آسوده را تجربه کنید.

همان طور که در بالا اشاره شد پیچ رولپلاک نما یا همان مقاوم سازی ساختمان برای جلوگیری از ریزش نمای ساختمان انجام می شود.

تیم ارتفاع کاران آسمان همه کارهای خدماتی کار در ارتفاع را بدون داربست و به وسیله طناب انجام می دهد.

کافی است با شماره تماس درج شده در سایت تماس بگیرید و با متخصص های تیم ارتفاع کاران آسمان برای انجام کارهای خدماتی ذکر شده در بالا تماس بگیرید.

ما با انجام بهترین کار با قیمت مناسب و کیفیت بالا قصد خدمت رسانی به شما عزیزان را داریم.

پیچ رولپلاک نما ساختمان با طناب و راپل

تیم ما در ارتفاع کاران آسمان برای زمان خود و کارفرما اهمیت خاصی قائل است به طوری که برای انجام کار پیچ رولپلاک نما از داربست برای مقاوم سازی نما و ثابت نگه داشتن سنگ نما استفاده نمی کنیم

زیرا باز و بستن داربست زمان زیادی می برد و همچنین داربست فضای بیشتری را نسبت به طناب اشغال می کند کار با داربست سختی هایی دارد از جمله احتمال سقوط در صورت نبستن کمربندِ محافظ در ارتفاع از خطرات کار با داربست می باشد ما با استفاده از طناب که بیشتر افراد با عنوان راپل می شناسند به راحتی و به سرعت کار خود را شروع و با نهایت دقت و سلیقه انجام می دهیم انجام کار با طناب بسیار ایمن‌تر و بهتر از کار با داربست می باشد.

ما در شرکت ارتفاع کاران آسمان کارهای خدماتی خود را به صورت تیمی و حرفه انجام می دهیم. راپل کاران تیم ما با دو طناب اصلی و حمایت فرود، کار خود را در ارتفاع انجام می دهند

برای قدرت مقاومت و امنیت طناب راپل کاران، تست ها و آزمایش هایی انجام شده تا قابلیت تحمل وزن این طناب بررسی شود بر اساس آزمایش های انجام شده این طناب وزن تا هزار و پونصد کیلوگرم را می تواند تحمل کند.

مقاوم سازی نما توسط تیم ارتفاع کاران آسمان

پیچ کردن سنگ نما از جمله خدماتی است که اگر به صورت حرفه ای و با کیفیت انجام نشود ممکن است آسیب های جانی و مالی برای عابرین ایجاد کند

پس همیشه این نکته را رعایت کنید و یادتان باشد برای انجام کار پیچ و رولپلاک ساختمان به افراد با تجربه و خبره نیاز دارید.

در صورت رعایت نکردن این نکته ممکن است شما کار خود را به افراد کم تجربه و بی تجربه بدهید و در انجام کار پیچ رولپلاک نما کوتاهی کند این نه تنها باعث از بین رفتن پول و زمان شما می شود بلکه ممکن است اتفاقات ناگوار همچون ریزش سنگ نما بر روی انسان ها و خودرو های پارک شده و… شود که خطرات جبران ناپذیری را ایجاد خواهد کرد.

خطرات سقوط سنگ نمای ساختمان

پس با سپردن کار خود به افراد متخصصِ تیم ارتفاع کاران آسمان کار تضمینی و حرفه ای تحویل بگیرید.

چه زمانی برای نما ساختمان پیچ و رولپلاک واجب است؟

نمای بیشتر ساختمان ها بعد از چند سال دچار ریزش های کوچک و ترک می شوند در این شرایط برای جلوگیری از ریزش بیشتر سنگ ها و جلوگیری از تخریب نمای ساختمان پیچ رولپلاک نما انجام می شود.

پیچ و رولپلاک سنگ برای محافظت از نمای ساختمان و همچنین جلوگیری از حوادث احتمالی برای عابرین و… انجام می شود.

هزینه انجام پیچ رولپلاک بسیار کمتر از خسارت ها و حوادث ایجاد شده در اثر ریزش سنگ نمای ساختمان است.

سنگ هایی که از نما افتاده است را چگونه ترمیم می کنید؟

این کار نیازمند دقت و مهارت است علاوه بر دقت و مهارت افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند باید از سلیقه بالایی برخوردار باشند طوری که زیباتر کردن نمای ساختمان با استفاده از پیچ رولپلاک نما از نزدیک کاملا واضح و معلوم نباشد

تیم ما در ارتفاع کاران آسمان از افراد کاربلد، با سلیقه، با انگیزه و نیروی کار آماده و نترس از ارتفاع مسلط به کار و روحیه انجام کار تیمی، خوش برخورد تشکیل شده است.

برای چه سنگ هایی پیچ و رولپلاک می توان استفاده کرد؟

تقریبا تمامی سنگ ها قابلیت انجام پیچ رولپلاک را دارند از جمله سنگ های گرانیت، مرمر، مرمر چینی، مرمریت، بادبر، تیشه ای، تراورتن و …

برای در خواست مشاوره و بازدید از نمای ساختمان برای انجام کار پیچ رولپلاک نما با تیم ارتفاع کاران آسمان تماس بگیرید.

سوراخ کردن سنگ نما برای اجرای پیچ رولپلاک باید محاسبه شود همچنین بر اساس جنس سنگ نما، سوراخ کردن سنگ متفاوت می باشد. به عنوان مثال قسمت های مورد نظر برای سوراخ کردن سنگ گرانیت نسبت به سنگ مرمر کمتر است به این دلیل که سنگ گرانیت مقاومت بالایی نسبت به سنگ مرمر دارد و به هنگام سوراخ کردن سنگ با در نظر گرفتن ابعاد سنگ مثلا در هر پنجاه سانتی متر یا بیست سانتی متر با توجه به جنس و میزان تخریب و ریزش نما در نظر گرفته می شود.

ما در تیم ارتفاع کاران آسمان کاملا حرفه ای و با سلیقه پیچ رولپلاک نما را اجرا می کنیم هدف ما خدمت رسانی و زیباتر کردن نمای ساختمان شما عزیزان می باشد. همچنین تیم ما در ارتفاع کاران آسمان برای بالا بردن مقاومت و کیفیت، و زیباتر کردن سطح نمای ساختمان که ظاهر خوبی داشته باشد متناسب با رنگ نمای ساختمان بتونه کاری می کنیم این کار هم باعث زیبایی می باشد و هم مانع نفوذ کردن آب به قسمت داخلی می شود.

پیچ گالوانیزه در نمای ساختمان

ما در تیم ارتفاع کاران آسمان با تجهیزات به روز آماده خدمت رسانی می باشیم یکی از بهترین پیچ ها برای پیچ رولپلاک نمای ساختمان پیچ گالوانیزه می باشد این پیچ بسیار مقاوم تر از بقیه پیچ ها می باشد و در مقابل آب نسبت به سایر پیچ ها مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد و تا مدت های طولانی این پیچ زنگ نمی زند همچنین این پیچ برای تحمل میزان فشار وارد شده برای قرار گرفتن در نمای ساختمان ساخته شده است. و به هیچ وجه با رطوبت موجود در دیوار تحمل خود را از دست نمی دهد.

تمام خدمات کار در ارتفاع از جمله پیچ و رول پلاک سنگ نما بدون داربست توسط تیم ارتفاع کاران آسمان به مدیریت آقای ارزنده که چندین سال در این حوزه مهارت دارند اجرا می شود.

پیچ رولپلاک به منظور مقاوم سازی و تثبیت امنیت و استحکام سنگ نمای ساختمان اجرا می شود که می توانید به راحتی آن را بروی سنگ نمای ساختمان خود انجام داده و از مزیت های بی نظیر آن همچون مقرون به صرفه بودن، استحکام و افزایش طول عمرسنگ نما بهره مند شده و از خطرات احتمالی جلوگیری نمایید.

 

شماره های تماس با ما

02122903297

09126888569

0912 6888569 تماس بگیرید تماس بگیرید